loading...
ارشدی های حسابداری
جواد رادمرد بازدید : 4315 سه شنبه 16 دی 1393 نظرات (6)
ضرورت وجود کنترل های داخلی در بخش عمومی

مقدمه
مدیران همواره در تلاشند که بهترین کنترلهای داخلی را در سازمان خود مستقر کنند؛ چون می‌دانند که در نبود سیستم کنترل داخلی اثربخش، تحقق رسالت اصلی سازمان و کمینه کردن رویدادهای غیرمنتظره بسیار مشکل خواهد بود. از طرفی وجود این کنترلهای داخلی باعث افزایش کارایی، کاهش ریسک از دست دادن داراییها و دستیابی به اطمینان معقول از اعتمادپذیری صورتهای مالی و رعایت قوانین و مقرارت خواهد شد (محمدی، 1387).
کنترل داخلی، یک رویداد نیست، بلکه مجموعه‌ای از عملیات و فعالیتها بر پایه ستانده است. کنترل داخلی باید به‌عنوان جزء لازم هر سامانه‌ای شناسایی شود که مدیریت برای تنظیم و راهنمایی آن فعالیتها به‌کار می‌گیرد، نه به‌عنوان یک سامانه جداگانه در درون یک دستگاه اجرایی (COSO, 1992). با این مفهوم کنترل داخلی، کنترل مدیریت است که در درون یک واحد به‌عنوان بخشی از زیرساخت کنترل مدیریت به‌وجود می‌آید تا به مدیران در انجام کار یک واحد و دستیابی به هدفهای آن بر یک پایه و اساس مداوم کمک کند؛ لذا عاملی کلیدی در کمک برای دستیابی به هدف و کمینه کردن مشکلات اجرای مناسب کنترل داخلی است. کنترل داخلی جزء جدایی‌ناپذیر در اداره امور سازمان است که باعث فراهم شدن اطمینان منطقی در دستیابی سازمان به هدفهایش می‌شود (کرباسی یزدی، 1384). کنترلهای داخلی بخش مهمی از اداره یک سازمان است که شامل طرحها، شیوه‌ها و روشهای اجراشدنی برای دستیابی به وظیفه‌ها، هدفها و مقاصد و به‌عبارت دیگر پشتیبانی از مدیریت بر مبنای عملکرد است و نیز به‌عنوان اولین خط دفاعی در حفاظت از داراییها، پیشگیری، کشف خطاها و تقلب به‌کار می‌رود. 

به ادامه مطلب مراجعه کنید


جواد رادمرد بازدید : 2577 دوشنبه 15 دی 1393 نظرات (0)

توصیه هایی به سهامداران از زبان حسابرس


اولین و مهم‌ترین هدف سهامداران شرکت‌های بورسی به ویژه سهامداران خرد از حضور در جلسات مجامع شرکت‌ها، اطلاع از میزان تقسیم سود است.

در هر مجمع ابتدا گزارش عملکرد سالانه هیات مدیره و سپس گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت به سهامداران ارائه می‌شود.

.

به طور معمول، گزارش عملکرد سالانه هیات مدیره، براساس یک تیپ مشخص شده از سوی سازمان بورس به سهامداران ارائه می‌شود که حاوی مطالب قابل فهم برای همه سهامداران باشد. اما شاید همه سهامداران نتوانند با گزارش حسابرس، به آسانی ارتباط برقرار کنند، زیرا این گزارش‌ها بر پایه اصول و مفاهیم مالی و در چارچوب استانداردهای حسابداری نگاشته می‌شود و در این میان، بیشتر سهامداران خرد با مقوله‌های یادشده تا حدود زیادی بیگانه‌اند.


به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 3656 دوشنبه 15 دی 1393 نظرات (0)

حسابداری مدیریت چیست؟

حسابداری مدیریت چیست؟
حسابداری مدیریت، یک سیستم اندازه‌گیری برای گرداوری اطلاعات مالی و عملیاتی است که فعالیت مدیریتی و رفتارهای انگیزه‌ای را هدایت می‌کند و ارزشهای فرهنگی را که برای به‌دست‌آوردن هدفهای استراتژیک سازمان لازم است خلق و حمایت می‌کند.

 

 

در این تعریف از حسابداری مدیریت چهار عقیده کلیدی گنجانده شده است. این عقیده‌ها شامل: ماهیت، محدوده، هدف و شاخصهای حسابداری است.
1ـ حسابداری مدیریت، از نظر ماهیت، یک فرایند اندازه‌گیری است.
2ـ محدوده حسابداری مدیریت شامل اطلاعات عملیاتی مانند نقص یا کمبود واحدهای تولیدشده است.
3ـ هدف از حسابداری مدیریت کمک به یک سازمان به‌منظور رسیدن به هدفهای استراتژیک کلیدی تعیین شده است.
4ـ اطلاعات مناسب در حسابداری مدیریت سه شاخص بارز دارند:


به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 6971 جمعه 12 اردیبهشت 1393 نظرات (2)

دانلود جزوه روش تحقیق به همراه حل مسئله دیدگاه ها ی شناختی :

1-    دیدگاه های تجربه گرایی : برپایه حواس 5 گانه می باشد و از طریق آزمون و خطا در مسائل

2-    دیدگاه عقل گرائی : از کل به جزء می توان رسید براساس روش قیاسی می باشد

3-    دیدگاه استنباطی : ملاک تحلیل بررسی جزئیات و دستیابی به یک نتیجه کلی است

4-  دیدگاه ساختاری : ملاک تحلیلی و بررسی و تجربه فضای حاکم بر موضوع در زمینه های سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و .... می باشد ......


برای دانلود جزوه به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 3719 دوشنبه 07 بهمن 1392 نظرات (0)

پولشویی چیست؟پولشویی (money Laundering) فعالیتی غیرقانونی است که طی آن معاملات و درآمدهای نامشروع شکلی کاملا قانونی یافته و مشروعیت می‌یابند، به عبارت دیگر پول‌های کثیف و نامشروع ناشی از اعمال خلاف در همان کشور یا در کشورهای دیگر به پول‌های تمیز تبدیل شده و از اقتصاد غیر رسمی وارد اقتصاد رسمی می‌شود...


به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 2580 یکشنبه 06 بهمن 1392 نظرات (0)
رازهایی که مردان متأهل باید آن را بدانند


 رازهایی از زنان که مردان باید آن را بدانند ؛ هشت دلیـل برای خـوشحالی بیشتـر خانـم ها (جملاتی جالب که دل خانم ها را آب می کند) ؛ راههای بهتر شدن رفتار مردان و بهبود زندگی زناشویی (از نظر خانم ها مردِ جذاب تر و ایده آل تری شوید) 

به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 208689 یکشنبه 06 بهمن 1392 نظرات (0)

رازهایی که زنان متاهل باید بدانندقفل دل همسرتان با این کلیدها باز می شود؛ پشت ظاهر آرام و مهربان مردان چه می‌گذرد؟؛رازهایی در مورد مردان؛شوهرتان را اینگونه شیفته خود کنید! ؛ ویژگی های زنانی که مردان ترکشان می کنند؛ چهار حرف راستی که بهتر است به شوهرتان نگویید!؛با این ترفند شوهرتان را عاشق و دیوانه خود کنید!؛ خانم ها! مراقب حرف های تان باشید! شنیدن بعضی جملات مرد ها را ویران می کند و جملاتی که مردان را دیوانه میکند!!


به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 2432 شنبه 05 بهمن 1392 نظرات (0)

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز؛

با توجه به اعلام نمرات اگر مایل به اعلام نمره خود میباشید یا پیشنهادی راجع به نمره و امتحان یا نحوه نمره دهی استاد مربوطه  دارید میتوانید در قسمت نظرات همین مطلب

یا از طریق انجمن همین سایت در قسمت بالا در مکان های مشخص هر درس اعمال نظر بفرمایید.


با تشکر...

جواد رادمرد بازدید : 4049 شنبه 05 بهمن 1392 نظرات (0)

بیمه مسئولیتبیمه مسئولیت مدنی از جمله بیمه هائیست که نسبت به بیمه هایی مانند بیمه آتش سوزی بیمه  باربری، بیمه ایست جدید ولی بسیار مهم ،از زمانهای کهن وقتی کسی جرمی انجام میداد عقوبت مشخصی داشت ولی اگر مثلا اسب یا شتر کسی رم میکرد و آسیبی به شخص ثالث وارد میشد کسی پاسخگو نبود...


به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 3766 پنجشنبه 03 بهمن 1392 نظرات (0)

مالیات تکلیفی چیست؟مالیات تکلیفی قسمتی از مالیات بر درآمد اشخاص است که تکلیف کسر و پرداخت آن طبق احکام قانونی مربوطه در برخی منابع مالیات بر درآمد به عهده پرداخت کنندگان وجوه می باشد .


به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 1912 چهارشنبه 18 دی 1392 نظرات (1)
 محاسبه سربار به صورت کاملا حرفه ای توسط اکسلیک فایل فوق العاده از دکتر محمدجواد ساعی استادیار دانشگاه فردوسی  و مدرس دوره های کاربرد اکسل در حسابداری
در این فایل شما می توانید به آسانی سربار را محاسبه کنید .
این فایل بدون نیاز به برنامه نویسی و ماکرو، در محیط اکسل نوشته شده است.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 2755 چهارشنبه 18 دی 1392 نظرات (0)
نکاتی درباره ورشکستگی
ورشکستگی تاجر یا شرکت تجاری در نتیجه تادیه وجوهی که بر عهده اوست حاصل می شود. ورشکستگی و مقررات آن تنها مختص تجار و شرکتها نیست بلکه اشخاص عادی هم هر گاه قادر به پرداخت بدهی خود نباشدبه اصطلاح “معسر” نامیده می­شود.

.

   تفاوت­هایی بین ورشکستگی و اعسار وجود دارد، شخص ورشکسته به محض اعلام ورشکستگی از تصرف در اموال و دخالت در امور مالی خود محروم می­شود ولی صدور حکم اعسار محرومیت معسر از اداره اموالش نیست. همچنین حکم ورشکستگی نسبت به تمامی اشخاصی که با تاجر وارد  معامله بوده اثرگذار و  معتبر است. علاوه بر موارد فوق قانون مقررات مخصوصی برای تصفیه امور تاجر ورشکسته پیش­بینی کرده است و برای تقسیم اموال ورشکسته طلبکاران نسبت به هم حق تقدمی ندارد. اما در مورد معسر هر طلبکاری که زودتر اقدام کند زودتر به نتیجه خواهد رسید.

.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 4329 چهارشنبه 18 دی 1392 نظرات (0)
دانلود کاربرگ تلفیق صورتهای مالی توسط اکسلیک فایل فوق العاده از دکتر محمدجواد ساعی استادیار دانشگاه فردوسی  و مدرس دوره های کاربرد اکسل در حسابداری  
دراین فایل که در محیط اکسل طراحی شده است شما می توانید صورتهای مالی تلفیقی را از طریق وارد کردن حساب های دو موسسه یا شرکت بدست آورید.
این فایل در محیط اکسل و بدون هرگونه برنامه نویسی و ماکرو نویسی ایجاد شده است.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 5934 چهارشنبه 18 دی 1392 نظرات (0)
MBA چیست؟رشته تحصیلی MBA در حدود ده سال است که در دانشگاه های ایران تدریس می شود و اخیرا نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.MBA  مخفف عبارتAbministrator Business of Master می باشد و دارای گرایش های متعددی می باشد که دانشجویان در سال دوم تحصیل می توانند گرایش مورد نظر خود را برای ادامه تحصیل در این  رشته برگزینند. MBA یکی از پرطرفدارترین و پر سود ترین رشته های تحصیلی است و برای تحصیل در آن شما با هر مدرک لیسانسی می توانید در آزمون های مربوطه ثبت نام کنید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 3074 چهارشنبه 18 دی 1392 نظرات (0)
 روشهای حساب سازی در حسابداریتعریف مشخصی برای حسابداری ساختگی (حساب سازی) وجود ندارد. با این وجود واژه ساختگی در این عبارت به عنوان یک معنای منفی تلقی می گردد بنابراین حسابداری ساختگی را می توان فرایند تعدیل حساب های شرکت با فرض نبود استانداردهای خاص و با هدف ارائه مطلوب وضعیت شرکت  به سهامداران، سرمایه گذاران و سایر ذینفعان نامید.     (mathews & perery) 

 وقتی که حسابداری ساختگی توسط مدیر غیر اخلاقی جهت گمراه کردن فریب سرمایه گذاران ، اعتبار دهندگان بانک ها و سایر استفاده کنندگان از صورت های مالی به کار می رود ، این حسابداری به شکل هایی چون " تقلب در دفاتر " " حساب سازی در دفاتر " "گزارشگری صوری "  " حساب آرائی " ظاهر میشود.


به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 2100 چهارشنبه 18 دی 1392 نظرات (0)
 فرمت بندی ساده و شرطی جداول توسط اکسلک فایل فوق العاده از دکتر محمدجواد ساعی استادیار دانشگاه فردوسی  و مدرس دوره های کاربرد اکسل در حسابداری  
دراین فایل که در محیط اکسل طراحی شده است  ، شما را با نحوه فرمت بندی جداول به صورت شرطی آشنا می کند.
هم چنین میتواند بازپرداخت وام خود را نیز محاسبه کنید.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 4277 چهارشنبه 18 دی 1392 نظرات (0)
 پول داغ "hot money" چیست؟سرعت گردش پول، متغیر تأثیرگذاری که مسؤولان اقتصادی کشور به آن بی‌توجه‌اند. ‌

یکی از متغیرهای مهم در اقتصاد، سرعت گردش پول است که بر روی تورم، تولید و حتی حجم پول در گردش اقتصاد هر کشور، اثرات مهمی را بر جای می‌گذارد. این متغیر، به واسطه ارتباط پیچیده و کاملاً متقابل عوامل اقتصادی با یکدیگر، می‌تواند بر دیگر متغیرهای کلان اقتصادی تأثیرگذار باشد یا از آنها تأثیر بپذیرد.

تصور این که یک برگ اسکناس یا یک چک سپرده دیداری، با چه سرعتی دست به دست می‌شود، کار مشکلی است، اما می‌توان متوسط سرعت گردش یا تعداد دفعاتی را که واحد ”پول“ - برای خرید کالا و خدمات نهایی - در طی سال دست به دست می‌شود، محاسبه کرد. در واقع سرعت گردش پول، متوسط تعداد دفعاتی است که موجودی پول کشور در سال، برای خرید جریان سالانه تولید )GNP( و سایر معاملات هزینه می‌شود.

برای اولین بار، ایروینگ فیشر با تقسیم تولید ناخالص ملی بر حجم پول، سرعت گردش پول را به دست آورد. از موارد مهمی که اقتصاد کلاسیک به آن اعتقاد داشت و دارد، ثابت بودن سرعت گردش پول است. اما امروزه عملاً می‌بینیم خلاف این نظر اتفاق می‌افتد، چراکه با تحولات حوزه‌های مالی، بانک‌ها و مؤسسات تسهیلاتی و حتی فعالیت‌های رانت‌جویانه، مانند تلاش برای دریافت تسهیلات با نرخ‌های بهره پایین‌تر، اقتصادهای زیرزمینی و سیاه و بسیاری عوامل دیگر از این قبیل، بر روی سرعت گردش پول در یک دوره، تأثیرگذار می‌باشند. ‌ ‌

به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 2781 چهارشنبه 18 دی 1392 نظرات (0)
هزینه یابی بر مبنای هدفهزینه یابی هدف یک رویکرد ساختار یافته و منظم برای تعیین هزینه های تولید می باشد که در آن یک محصول باید با سطح مشخصی از کیفیت و کارکرد و با قیمت فروش پیش بینی شده به منظور ایجاد سطح مشخصی از سودآوری تولید شود. فروش و سود از پیش تعیین شده و قطعی فرض می شود. لذا باید هزینه ها و بهای تمام شده را به سطحی رساند که با فرض قیمت از پیش تعیین شده فروش و حداقل سود انتظاری، هزینه ها از سطح و میزان پیش بینی شده فزونی نیابد. آنچه کار مدیریت بنگاه را در این معامله دشوارتر می سازد. این است که کاهش و کنترل هزینه ها باید با حفظ و حتی گاهی ارتقاء کیفیت نیز همراه باشد. به همین لحاظ می گویند. هزینه یابی هدف بخشی از فرآیند مد‍یریت جامع برای بقاء سازمان در محیط رقابت فزاینده است. سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت به دنبال هزینه یابی محصول نیست بلکه به عنوان یک فن مدیریتی در پی کاهش هزینه های چرخه عمر محصول است.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 2904 چهارشنبه 18 دی 1392 نظرات (1)
نحوه تشکیل شرکت تضامنیشاید شما هم عنوان شرکت «تضامنی» را روی سردر مغازه‌های صرافی دیده‌ باشید، خوب است بدانید که این قالب برای آن دسته از فعالیت‌های تجاری مفید است که صاحبان آن می‌خواهند اعتماد دیگران را به خود جلب کنند. به طور کلی در شرکت تضامنی حداقل ۲ نفر حضور دارند که این شرکت را تشکیل می‌دهند و پذیرفته‌اند که مسئولیت تضامنی داشته باشند. بنابراین در صورتی که دارایی شرکت برای تادیه تمام قرض‌های آن کافی نباشد، هریک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت می شود.

  

برای تشکیل این شرکت دو کار اصلی تنظیم شرکت‌نامه و ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها لازم است. اما خوب است بدانید که در کنار این دو مرحله مهم، باید به موضوع‌های دیگری هم هنگام ثبت شرکت تضامنی توجه داشته باشید...


به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 2632 سه شنبه 17 دی 1392 نظرات (0)
این وبسایت ها کارشون چک کردن غلط املائی و از همه مهمتر غلط گرامری هست.برای اونایی که مقاله میخواهن بنویسند بسیار مفید هست.Grammarly | Instant Grammar Check - Online Proofreading Grammar Checker - Easily Correct All Grammar Errors - It's Free!
جواد رادمرد بازدید : 2293 سه شنبه 17 دی 1392 نظرات (0)

من نه عاشق بودم و نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من


من خودم بودم و یک حس غریب


که به صد عشق و هوس می ارزید


من نه عاشق بودم نه دلداده به گیسوی بلند و نه الوده به افکار پلید...


من به دنبال نگاهی بودم که مرا


از پس دیوانگی ام می فهمید


و خدا می داند ....... سادگی از ته دلبستگی ام پیدا بود.


جبران خلیل جبران

جواد رادمرد بازدید : 2629 دوشنبه 16 دی 1392 نظرات (0)
مايكل شوماخر چندين سال متوالي در مسابقات رالي در دنيا اول شد. 
وقتي رمز موفقيتش را پرسيدند، در جواب گفت:

تنها رمز موفقيت من اين است كه زماني كه ديگران ترمز مي گيرند،
من گاز مي دهم...
STUDY while others are sleeping
(مطالعه کن وقتی که دیگران در خوابند)DECIDE while others are delaying
(تصمیم بگیر وقتی که دیگران مرددند)
PREPARE while others are daydreaming 
(خود را آماده کن وقتی که دیگران درخیال پردازیند)
BEGIN while others are procrastinating 
(شروع کن وقتی که دیگران در حال تعللند)

به ادامه مطلب مراجعه کنید

جواد رادمرد بازدید : 2255 جمعه 08 آذر 1392 نظرات (0)


زن عشق مي كارد و كينه درو مي كند...

 ديه اش نصف ديه توست و مجازات زنايش با تو برابر...

 مي تواند تنها يك همسر داشته باشد

 و تو مختار به داشتن چهار همسرهستي ....

براي ازدواجش ــ در هر سني ـ اجازه ولي لازم است

 و تو هر زماني بخواهي به لطف قانونگذار ميتواني ازدواج كني ...


 به ادامه مطلب مراجعه کنید

تعداد صفحات : 2

درباره ما
با سلام خدمت حضرات و عالیجنابان ممنون از حسن انتخابتان. نظرات,پیشنهاد و انتقادات شما باعث خرسندی ما و بهبود سایتتان خواهد شد.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  نظرتون راجع به سطح علمی اساتید دوره ارشد چیست ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 53
 • کل نظرات : 27
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 105
 • آی پی امروز : 71
 • آی پی دیروز : 111
 • بازدید امروز : 450
 • باردید دیروز : 709
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 2,671
 • بازدید ماه : 8,083
 • بازدید سال : 55,180
 • بازدید کلی : 996,779